google-site-verification: googled44e50af866c4234.html

Arkadia Sztuka Ogrodów Tomaszów Mazowiecki


Idź do treści

Nawadnianie automatyczne


Woda jest niezbędna dla życia roślin. Istotne jest, aby roślina otrzymała odpowiednią jej ilość. Ponadto prawidłowe nawadnianie, zmniejsza koszty ponoszone przez właściciela ogrodu na jego utrzymanie.Częstotliwość oraz ilość wody ma decydujące znaczenie dla jakości podlewania . Podlewanie powinno wykonywać się rzadziej, ale większą ilością wody oraz o odpowiedniej porze dnia . Takie podlewanie powoduje głębsze przesiąkanie wody do gleby, a tym samym łatwiejszy jej pobór przez korzenie.

Czym podlewać?

W zależności od wielkości ogrodu do podlewania używa się różnych sprzętów.

W małych ogródkach można do tego celu używać podlewaczek. Jednak nawet podlewanie małej powierzchni tą techniką jest pracochłonne oraz męczące.
Można użyć węża ogrodowego z odpowiednia końcówką zraszająca,regulującą strumień wody.Jak wiemy powinniśmy wykonywać podlewnie w miarę regularnie i nie w pełnym słońcu.
Do podlewania ogrodów o większej powierzchni można zastosować systemy nawadniające. Systemy te pozwolą na dokładne dozowanie wody w odpowiedniej ilości dostosowanej do różnych roślin. Składają się one z rurociągów, zaworów oraz odpowiednich zraszaczy lub kapilar dozujących wodę do każdej rośliny indywidualnie.
Dodatkowo zastosowanie elektronicznego sterowania powoduje, że ogród będzie podlany dokładnie, odpowiednią ilością wody oraz wybierzemy porę podlewania .
Niezaprzeczalną zaletą takich systemów jest wygoda, precyzja nawadniania, ekonomiczne zużycie wody.

Arkadia Sztuka Ogrodów współpracuje z liderem na światowym rynku producentów systemów nawadniania- HUNTER®. Oferuje produkty zaprojektowane w oparciu o potrzeby użytkowników w zaawansowanej technologii i najwyższej jakości materiałów.
Arkadia Sztuka Ogrodów - projektuje ,montuje i prowadzi serwis nawodnień automatycznych różnych firm .

powrót ................................................................................................................................................... następna stronaPowrót do treści | Wróć do menu głównego