KOMPLEKSOWA BUDOWA OGRODU - https://www.arkadiasztukaogrodow.pl

Przejdź do treści
O NAS

               Jesteśmy rodzinną firmą działającą od  25  lat w branży ogrodniczej.  Wraz z żoną przez ten czas wiele pustych przestrzeni 'ubraliśmy' w piękną zieleń. Projektujemy i kompleksowo budujemy ogrody na terenie Tomaszowa Mazowieckiego i jego okolic. Nasze dyplomowane wykształcenie ogrodnicze  i wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i urządzaniu ogrodów przydomowych i terenów zieleni miejskiej pozwoliło nam na stworzenie ciekawych zielonych miejsc.  Praca przy ogrodach sprawia nam przyjemność  i jest naszą pasją.
                Aranżujemy  indywidualne , dopasowane do gustów i oczekiwań naszych klientów. Dbamy aby zieleń była estetyczna i funkcjonalna a szczególnie dostosowana do oczekiwań właścicieli. Staramy się aby ogród był ciekawy, wielobarwny aby przyszły użytkownik tegoż miejsca chciał do niego wejść i nie tylko skosić czy odchwaścić teren ale aby w nim pobyć, na chwilę zatrzymać się.  


            PROJEKTOWANIE    I    KOMPLEKSOWA    BUDOWA  OGRODÓW  
                                             ZAKRES   USŁUG                                         
KOMPLEKSOWA BUDOWA
OGRODU
      Budowa ogrodu zaczyna się wraz z budową domu.  Już na tak wczesnym etapie powinno sie pomysleć o warstwie humusu -czyli cienkiej warstwie ziemi roslinnej. Podczas wykopów należy usunąć i warto ze składować ją w innym miejscu budowy, bo jest ona cenna ze względu na zawartość składników odżywczych. Taką warstwę można później wykorzystać po zakończeniu prac budowlanych do prac ogrodniczych.   
      Jeśli nie masz jeszcze projektu ogrodu a np. zaczynasz układanie nawierzchni poproś wykonawców o zrobienie przepustów pod kostką np wykorzystując do tego np.rurę 100mm . Na pewno taki przepust przyda sie do przeprowadzenia instalacji do podlewania ogrodu czy instalacji elektrycznej do montażu oświetlenia.  Nie trzeba będzie ponosić dodatkowych kosztów na zrobienie takiego przepustu.
       Często spotykamy się, że zaprojektowane tarasy przy domu  mają zejście na  całej jego szerokości i długości - jeśli to odpowiada właścicielowi to się zgadzamy ale  znacznie przyjemniej spędza się czas na tarasie z zielenią np. z donicami szer min 1m( ważne dla kondycji przyszłych roślin) .

          ELEMENTY PRAC BUDOWY OGRODU / ZIELENI PRZY FIRMIE / ZIELENI MIEJSKIEJ

  • PRACE ZIEMNE /  PRZYGOTOWANIE TERENU
  • ROZŁOŻENIE INSTALACJI
                       Automatycznego systemu nawadniającego /montaż, serwis/
                       Instalacji elektrycznej / montaż oświetlenia /
                       Instalacji robotów koszących

Wróć do spisu treści