OFERTA USLUG OGRODNICZYCH - https://www.arkadiasztukaogrodow.pl

Przejdź do treści
            O NAS

  Jesteśmy rodzinną firmą działającą od  25  lat w branży ogrodniczej. Wraz z żoną przez ten czas wiele pustych przestrzeni 'ubraliśmy' w piękną zieleń. Projektujemy i kompleksowo budujemy ogrody na terenie Tomaszowa Mazowieckiego i jego okolic. Nasze dyplomowane wykształcenie ogrodnicze  i wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i urządzaniu ogrodów przydomowych i terenów zieleni miejskiej pozwoliło nam na stworzenie ciekawych zielonych miejsc.  Praca przy ogrodach sprawia nam przyjemność  i jest naszą pasją.
   Aranżujemy  indywidualne , dopasowane do gustów i oczekiwań naszych klientów. Dbamy aby zieleń była estetyczna i funkcjonalna a szczególnie dostosowana do oczekiwań właścicieli. Staramy się aby ogród był ciekawy, wielobarwny aby przyszły użytkownik tegoż miejsca chciał do niego wejść i nie tylko skosić czy odchwaścić teren ale aby w nim pobyć, na chwilę zatrzymać się.  


   

PROJEKTOWANIE    I   KOMPLEKSOWA   BUDOWA  OGRODÓW
 ZAKRES  USŁUG

          Zaplanowanie ogrodu wstępnie  na papierze tudzież wizualizacja 3D w komputerze  jest podstawą do udanej realizacji i uniknęcia zbędnych potknięć.   Na etapie projektowania jakiegokolwiek elementu jest uświadomienie sobie , które części w ogrodzie będą ogrywały naistotniejszą rolę . Na przykład : taras. Spędzając czas na tarasie  chcielibyśmy popatrzyć na kompozycję roślin, usłyszeć szum wody  spływającej kaskadowo po kamieniu , czy ukoić myśli łagodnym zapachem kwiatów. Taras również jest niczym wieża widokowa, z której oglądamy dalszą część ogrodu z innymi ciekawymi elementami zachęcającymi do spędzenia w nim czasu.
         Zastanawianie się nad urządzeniem przestrzeni w okół domu można porównać do myślenia o tym, w co mamy na siebie włożyć. Zastanawiamy się jaki to ma być ogród, czy będzie pasował do domu i słuzył jego mieszkańcom.  Osobiście uważam, że najlepszy jest taki ogród , który powstał z myślą o  indywidualnych potrzebach i zamiłowaniach właściciela.
         Przygotowujemy projekt, który pozwoli na właściwe wykonanie wielu  etapów urządzenia ogroodu - od instalacji automatycznego systemu nawadniającego , oświetlenia , nasadzenia roślin, automatyka kosząca  czy małą architekturę.

ELEMENTY PRAC PROJEKTOWYCH
  
  • INWENTARYZACJA  
                 
                       Na tym etapie zostają przeprowadzone wszelkie pomiary ogrodu, elementów znajdujących się w nim. Stanowi niezbędną dokumentację wykonywaną na etapie uzgodnień  projektowych. Zdjęcia wykonywane w trakcie obmiarów stanowią istotną pomoc przy dalszych etapach projektu. Nie są rozpowrzechniane osobom trzecim.

  • KONCEPCJA

                    Jest nią  wstępny szkic przedstawiajacy podział ogrodu z rozmieszczeniem wszystkich projektowych elementów wraz z częściowym doborem roślin.  Etap ten pozwala ocenić właściwe zrozumienie wyobrażeń właściciela o projektowanej przestrzeni , poznać lepiej  możliwości jakie dają warunki przyrodnicze, sąsiedzkie itp.  Koncepcja powstaje po pierwszej rozmowie i obejrzeniu inwestycji.

  • PROJEKT  

                    Po wszelkich uzgodnieniach z inwestorem może powstać właściwy plan rozmieszczenia wszystkich elementów ogrodu. Jest nim widok z góry ogrodu , wizualizacja 3D ogrodu , plan automatycznego nawadniania , szata roślinna - szczegółowy wykaz ze wskazówkami pielęgnacyjnymi . Znajdziemy w nim również, w zależności od ustaleń, elementy małej architektury , ścieżki, oświetlenie, altany.
    

Wróć do spisu treści