PIELEGNACJA ZIELENI - https://www.arkadiasztukaogrodow.pl

Przejdź do treści
O NAS

              Jesteśmy rodzinną firmą działającą od  25  lat w branży ogrodniczej. Przez ten czas wiele pustych przestrzeni 'ubraliśmy' w piękną zieleń. Projektujemy i kompleksowo budujemy ogrody na terenie Tomaszowa Mazowieckiego i jego okolic. Nasze dyplomowane wykształcenie ogrodnicze  i wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i urządzaniu ogrodów przydomowych i terenów zieleni miejskiej pozwoliło nam na stworzenie ciekawych zielonych miejsc.  Praca przy ogrodach sprawia nam przyjemność  i jest naszą pasją.
               Aranżujemy  indywidualne , dopasowane do gustów i oczekiwań naszych klientów. Dbamy aby zieleń była estetyczna i funkcjonalna a szczególnie dostosowana do oczekiwań właścicieli. Staramy się aby ogród był ciekawy, wielobarwny aby przyszły użytkownik tegoż miejsca chciał do niego wejść i nie tylko skosić czy odchwaścić teren ale aby w nim pobyć, na chwilę zatrzymać się.  
           PROJEKTOWANIE    I    KOMPLEKSOWA    BUDOWA  OGRODÓW  
                                            ZAKRES   USŁUG                                 

Każdy ogród wymaga prac pielęgnacyjno-konserwacyjnych, aby utrzymać ogród w dobrej kondycji przez cały rok. Często przez utrzymanie ogrodu rozumie się wyłącznie uprawę roślin. Jest to dalekie od prawdy, trzeba również wykonać prace sezonowe jak np. odpowietrzenie systemu nawadniającego . Tak więc pielęgnacja nie dotyczy tylko roślin czy  trawnika ale również ujęć wodnych, ścieżek, tarasów, pergoli,altan czy właśnie systemu nawadniającego nasz ogród.  
             
                    OFEROWANE  USŁUGI  PIELĘGNACYJNO - KONSERWACYJNE

  • PIELĘGNACJA WIOSENNA
         Przedwiośnie i wiosna są porami roku gdzie w ogrodzie najwięcej się dzieje.  To właśnie w tym terminie robimy najwieksze porządki aby w czasie sezonu cieszyć się świetnością ogrodu.
Do najczęstrzych prac jakie wykonujemy w okresie wiosennym w ogrodzie jest:   
          * profilaktyczne opryski przeciw szkodnikom czy chorobom zimujących na roślinach
          * zdjęcie  okryć zimowych roślin  
          * uruchomienie oraz sprawdzenie automatycznego systemu nawadniającego       
          * cięcie pielęgnacyjne i formujące roślin   :  żywopłoty, rośliny typu Bonsai(Niwaki),nawożenie roślin
          * zabiegi pielęgnacyjne trawnika: koszenie,wertykulacja, odcięcie brzegów trawnika, nawożenie
          * odkurzenie, sprzątnięcie powierzchni żwirowych
          *  opcjonalnie: odświeżanie tarasów , uruchamianie ujęć wodny

  • REGULARNY SERWIS  PIELĘGNACYJNY
           Warto dbać o ogród przez cały sezon. Główne czynności pielęgnacyjne to koszenie trawy, nawożenie trawnika,cięcie pielęgnacyjne i formujące niektórych roślin, usuwanie chwastów,zwalczanie chorób i szkodników roślin . Sprawdzanie systemu instalacj nawadniającej.

  • SERWIS ZIMOWY
              Niektóre rośliny potzrebują zabezpieczenia przed zimą tzn.powinniśmy je okryć. Dodatkowo należy odpowietrzyć system instalacji nawadniającej aby nie została uszkodzona przez mróz.
            
        
Wróć do spisu treści